Aktualności

Więcej o: Komunikat prasowy w sprawie wypadku drogowego z dnia 16 marca 2019 roku  w miejscowości Kolonia Polska powiatu leżajskiego

Komunikat prasowy w sprawie wypadku drogowego z dnia 16 marca 2019 roku w miejscowości Kolonia Polska powiatu leżajskiego

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzorowała pod sygnaturą PR Ds. 335.2019 prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 marca 2019r. na drodze powiatowej nr 1250R pomiędzy miejscowościami Kolonia Polska, a Dąbrowica pow. leżajskiego wypadku komunikacyjnego, w trakcie którego kierujący samochodem osobowym marki PEUGEOT 206 stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się i dachem uderzył w przydrożne drzewa, w wyniku czego zarówno kierujący tym pojazdem jak i podróżujący z nim pasażer doznali obrażeń ciała powodujących ich zgon na miejscu zdarzenia tj. o czyn z arl. 177 paragraf 2 kodeku karnego. Więcej „Komunikat prasowy w sprawie wypadku drogowego z dnia 16 marca 2019 roku w miejscowości Kolonia Polska powiatu leżajskiego”

Więcej o: Komunikat prasowy  w sprawie dotyczącej mężczyzny wydobytego z wnętrza drzewa z licznymi poparzeniami.

Komunikat prasowy w sprawie dotyczącej mężczyzny wydobytego z wnętrza drzewa z licznymi poparzeniami.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo dotyczące zdarzenia do którego doszło w dniu 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Zamkowej w Rzeszowie, kiedy to około godz. 21.15 przechodzące nieopodal osoby zauważyły dym i płomienie wydostające się z drzewa, a także mężczyznę, który utknął w jego wnętrzu. Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru, następnie czynności te przejęli wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej. Więcej „Komunikat prasowy w sprawie dotyczącej mężczyzny wydobytego z wnętrza drzewa z licznymi poparzeniami.”

Więcej o: Zabójstwo 65-letniego mieszkańca powiatu dębickiego

Zabójstwo 65-letniego mieszkańca powiatu dębickiego

Prokuratura Rejonowa w Dębicy w dniu 27 sierpnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 29-letniego mieszkańca Cmolasu – Tomasza B., któremu zarzuca się dokonanie w dniu 25 sierpnia 2019 r. w Grabinach (przysiółek Rędziny) zabójstwa 65-letniego mieszkańca powiatu dębickiego, poprzez wielokrotne zadawanie mu uderzeń metalową rurką w okolice głowy, czym spowodował u niego obrażenia ciała skutkujące jego zgonem oraz stosowanie w tym samym miejscu i czasie przemocy fizycznej wobec interweniujących funkcjonariuszy Policji w postaci wyrywania się, szarpania i rzucania kamieniami w ich kierunku w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnie podjętych czynności służbowych, polegających na zatrzymaniu jego osoby. Więcej „Zabójstwo 65-letniego mieszkańca powiatu dębickiego”

Więcej o: Śmiertelny wypadek przy wycince drzew

Śmiertelny wypadek przy wycince drzew

Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo przeciwko 50- letniemu mieszkańcowi Brzezin – Bogdanowi L., któremu zarzuca się nieumyślne spowodowanie śmierci 49-letniego mieszańca powiatu dębickiego oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu inne osoby poprzez zawieszenie ścinanej jodły na buku, a następnie przerwanie prac, odstąpienie od ścinki drzewa i nieoznaczenie jaskrawą taśmą terenu wokół zawieszonego drzewa, a następnie oddalenie się do wykonywania innych prac, w wyniku czego doprowadził do przewrócenia drzewa na głowę 49-letniego pokrzywdzonego, który podjął ścinkę zawieszonej jodły, co spowodowało u pokrzywdzonego wieloodłamowe złamanie kości czaszki z rozerwaniem mózgu i skutkowało jego natychmiastowym zgonem. Więcej „Śmiertelny wypadek przy wycince drzew”

Więcej o: Nadzór Prokuratury w sprawie fałszywych oświadczeń w formularzach zgłoszeniowych

Nadzór Prokuratury w sprawie fałszywych oświadczeń w formularzach zgłoszeniowych

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzorowała pod sygnaturą PR Ds. 660.2019 prowadzone przez KPP w Leżajsku (RPS 252/19) czynności sprawdzające w sprawie złożonego w dniu 13 czerwca 2019r. przez pełnomocnika Burmistrza Miasta Leżajsk zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia czynów z art. 233 par. 6 kodeksu karnego w zw. z art. 233 par. 1 kodeksu karnego, polegających na złożeniu w okresie od 25 do 26 marca 2019r. fałszywych oświadczeń w formularzach zgłoszeniowych dziewięciorga dzieci-kandydatów do klasy I Szkoły Podstawowej Nr 3 w Leżajsku, na okoliczność miejsca zamieszkania w/w dzieci i ich rodziców. Więcej „Nadzór Prokuratury w sprawie fałszywych oświadczeń w formularzach zgłoszeniowych”

Więcej o: Tymczasowy areszt dla mieszkanki Dębicy

Tymczasowy areszt dla mieszkanki Dębicy

Uprzejmie informuję, iż Prokuratura Rejonowa w Dębicy w dniu
14 sierpnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek
o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 55-letniej mieszkanki Dębicy – Lucyny S., której zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw w okresie od 2009 do 2013 roku, polegających na przekładaniu instytucjom bankowym w Dębicy, Tarnowie, Ropczycach, Rzeszowie i w Krakowie podrobionych dokumentów postaci zeznań PIT-36L, informacji PIT-B, zaświadczeń Urzędu Skarbowego o wysokości dochodów lub zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach oraz nierzetelnych oświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach z tytułu prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej w celu uzyskania przez siebie kredytów, czym doprowadziła instytucje bankowe do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie blisko 1.500.000,00 złotych, jak również polegających na usiłowaniu doprowadzenia tych instytucji do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie blisko 4.000.000,00 złotych. Więcej „Tymczasowy areszt dla mieszkanki Dębicy”

Więcej o: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o sprzedaż substancji psychotropowych

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o sprzedaż substancji psychotropowych

Uprzejmie informuję, iż Prokuratura Rejonowa w Dębicy w dniu
9 sierpnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek
o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 22-letniego mieszkańca Gumnisk – Przemysława C.-Ż., któremu zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw polegających na: udzielaniu innej osobie w okresie od bliżej nieustalonego dnia czerwca 2019 r. do 7 sierpnia 2019 r. w Gumniskach,
w podobny sposób, w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, poprzez jej szesnastokrotną sprzedaż w łącznej ilości 17 gram za łączną kwotę 510 zł, udzielaniu innej osobie, w okresie od dnia bliżej nieustalonego dnia czerwca 2019 r. do 8 sierpnia 2019 r. w Dębicy, w podobny sposób, w krótkich odstępach czasu, około sześćdziesiąt razy substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, posiadaniu w dniu 8 sierpnia 2019 r. w Dębicy znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w ilości 45,8 gram oraz konopi indyjskich w ilości 24,5 gram, uprawianiu w okresie od bliżej nieustalonego czasu do dnia 8 sierpnia 2019 r. w Gumniskach sześciu sztuk krzaków konopi indyjskich oraz prowadzeniu w dniu 8 sierpnia 2019 r. w Dębicy pojazdu marki BMW, będąc pod wpływem substancji psychotropowej – amfetaminy. Więcej „Tymczasowy areszt dla podejrzanego o sprzedaż substancji psychotropowych”