Akt oskarżenia przeciwko Aleksandrowi L.

Toga

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie w dniu 7 grudnia 2017 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 18 – letniemu Aleksandrowi L. podejrzanemu o dokonanie w okresie od 11 maja do 21 września 2017 r. jedenastu kradzieży sklepowych w centrach handlowych i sklepach spożywczych na terenie miasta Rzeszowa, a nadto o zabranie należących do kierowcy autobusu MPK Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie dokumentów i ukrycie ich. Aktem oskarżenia objęto także kradzież paczki kurierskiej, w której znajdował się zegarek o wartości około 2499 złotych. Aleksandrowi L. zarzucono łącznie popełnienie trzynastu przestępstw z art. 278 § 1 kk, art. 278 § 1 kk w zw. z art. 12 kk oraz z art. 276 kk.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że sprawca wykorzystując samoobsługowy charakter głównie drogerii, ale także innych sklepów mieszczących  się w centrach handlowych oraz innych sklepów spożywczych dokonywał w nich kradzieży głównie markowych kosmetyków, perfum, maszynek do golenia, a także słodyczy i sprzętu elektronicznego.

Początkowo Aleksander L. przyznał się do zarzuconych mu pojedynczych czynów, jednakże po ich uzupełnieniu i ogłoszeniu skorzystał w prawa do odmowy składania wyjaśnień. W zakresie kilku z zarzuconych oskarżonemu czynów działał on wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami, w zakresie których wyłączono materiały do odrębnego rozpoznania.

Po zatrzymaniu Aleksandra L. Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który w dalszym ciągu jest wobec niego stosowany.

Za zarzucone przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz