Akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi O. oskarżonemu o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dwóch kobiet

Toga

W dniu 6 lutego 2018r. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia przeciwko 34 – letniemu Andrzejowi O. oskarżonemu o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dwóch kobiet.

Do obu zdarzeń doszło na terenie Dębicy. Pierwszą z kobiet Andrzej O. zaatakował we wrześniu 2017r. Miało to miejsce w godzinach popołudniowych, w pobliżu dworca PKP. Kolejnego ataku dopuścił się w październiku 2017r. Pokrzywdzona znajdowała się wówczas w zaparkowanym obok kościoła pojeździe. W obu przypadkach sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jedna z pokrzywdzonych, kilka dni po zdarzeniu zauważyła napastnika, co niezwłocznie zgłosiła Policji. Pozwoliło to na ustalenie tożsamość sprawcy i dokonanie jego zatrzymania. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Andrzej O. co prawda przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak wyjaśnił, iż zdarzeń nie pamięta, z uwagi na spożyty wcześniej alkohol.

W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dębicy, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawca nadal pozostaje w areszcie. Jak wynika z uzyskanej w śledztwie opinii biegłych psychiatrów, istnieje ryzyko ponownego popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości.
Przestępstwo zarzucone Andrzej O. zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz