Akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D.

Toga

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów w dniu 22 listopada 2016 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D. oskarżonemu o szereg przestępstw, w tym dokonanie w maju 2016 r. na terenie Rzeszowa rozboju na szkodę ustalonego mieszkańca Rzeszowa, w trakcie którego spowodował u niego obrażenia ciała, oraz skradł należące do niego rzeczy o łącznej wartości 165 zł.

Po dokonaniu tego przestępstwa i zatrzymaniu, Kamil D zdołał się jednak uwolnić. W związku z tym po ponownym zatrzymaniu, przedstawiono mu dodatkowy zarzut samouwolnienia.

Ponadto Kamil D oskarżony został o kierowanie w czerwcu 2016 r. gróźb karalnych wobec ustalonych mieszkańców gminy Brzozów i spowodowanie u nich obrażeń ciała oraz kierowanie w tym samym czasie gróźb karalnych i stosowanie przemocy fizycznej wobec funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie podejmujących czynności związane z jego ponownego zatrzymaniem po samouwolnieniu. Wobec Kamila D. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Nadmienić należy, iż w toku śledztwa odzyskano przedmioty utracone przez pokrzywdzonego w trakcie rozboju.

Kamilowi D. grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz