Akt oskarżenia przeciwko Marcinowi Ł.

Toga

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa – Marcinowi Ł., oskarżonemu o dokonanie 29 przestępstw kradzieży  z włamaniem do piwnic na terenie Rzeszowa.

Części włamań Marcin Ł. dopuścił się działając wspólnie i w porozumieniu z innym ustalonym mężczyzną Łukaszem B., który obecnie jest poszukiwany. W wyniku działań Marcina Ł. i Łukasza B. pokrzywdzeni utracili mienie o łącznej wartości przekraczającej 39 tysięcy złotych. W toku postępowania udało się odzyskać 1/3 skradzionego mienia.

Pomimo tego, że Marcin Ł. został ukarany za kradzieże z włamaniem wyrokiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie z dnia 10.04.2017 r., już następnego dnia po wydaniu wyroku skazującego i zwolnieniu go z Aresztu Śledczego rozpoczął nową serię włamań.

W dniu 23.05.2017 r. zatrzymano Marcina Ł., który od tego czasu do chwili obecnej przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Marcin Ł. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał karze uzgodnionej z prokuratorem

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz