Akt oskarżenia w sprawie posiadania znacznych ilości środków odurzających

Prokuratura Rejonowa w Dębicy w dniu 30 marca  2018r. skierowała  do Sądu Rejonowego  w Dębicy  wniosek o skazanie  i wymierzenie  uzgodnionej kary  przeciwko Łukaszowi M. 36-letniemu mieszkańcowi Dębicy oraz Ernestowi S. 24 – letniemu mieszkańcowi Dębicy, którzy pozostawali pod zarzutem posiadania w dniu 15 grudnia 2017r. w Dębicy amfetaminy i marihuany w znacznych ilościach.

W samochodzie którym poruszał się Łukasz M. ujawniono  97 gram amfetaminy.

W trakcie przeszukania Ernesta S. ujawniono 86 gram amfetaminy, 86 gram marihuany oraz 4 tabletki ecstazy.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Łukasz M. oraz Ernest S.  przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw .

Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo o które podejrzani są Łukasz M. i Ernest S. zagrożone jest karą   do 10 lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni zaproponowali dla siebie karę mieszaną po 2 miesiące pozbawienia wolności oraz po 8 miesięcy ograniczenia wolności  polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin  miesięcznie, przepadek zabezpieczonej marihuany, amfetaminy i tabletek ecstazy, nawiązkę w kwocie po 1000 złotych na rzecz zwalczania i zapobiegania narkomanii oraz pokrycie kosztów postępowania.

Na tak zaproponowaną karą wyraził zgodę prokurator i skierował do Sądu wniosek o skazanie   Łukasza M. oraz Ernesta S  i wymierzenie uzgodnionej kary.

Rzecznik Prasowy
Edyta Lenart