Akt oskarżenia za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków

W dniu 23 kwietnia 2020 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia  przeciwko pięciu osobom oskarżonym o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających.

Oskarżeni to mieszkańcy Dębicy i Krakowa: 35-letni Andrzej D., 40-letni Leszek D., 48-letni Artur B., 41-letni Rafał O. i 40-letni Grzegorz D. Zarzucono im wprowadzenie do obrotu w pierwszej połowie 2019 roku znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci 800 gram amfetaminy, 160 gram marihuany i 200 sztuk tabletek extasy. Mężczyźni z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i osiągnęli korzyść majątkową w kwotach średnio 10 000 złotych. Narkotyki rozprowadzane były głównie na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Ponadto aktem oskarżenia objęto Patryka Sz. 27- letniego mieszkańca województwa opolskiego, któremu zarzucono udzielanie środków odurzających i substancji psychotropowych w celu osiągniecia korzyści majątkowej.

Podejrzani Andrzej D., Leszek D., Grzegorz D. i Patryk Sz.  przyznali się do zarzuconych im czynów, złożyli obszerne wyjaśnienia oraz wnioski o poddanie karze.

Rafał O. i Artur B. nie przyznali się do zarzutów i odmówili składania wyjaśnień.

Podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Rzecznik prasowy
Agnieszka Hopek – Curyło