Areszt za spowodowanie obrażeń ciała przy użyciu rozbitej butelki oraz groźby karalne

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje śledztwo prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach przeciwko 58 – letniemu Januszowi D., podejrzanemu o spowodowanie obrażeń ciała u dwojga pokrzywdzonych, w tym przy użyciu rozbitej butelki oraz o kierowanie gróźb karalnych pobicia.

Do zdarzenia doszło w dniu 1 kwietnia 2020 roku w Ropczycach. W trakcie wspólnego spożywania alkoholu podejrzany zaatakował pokrzywdzoną kobietę rozbitą butelką, tzw. „tulipanem”, powodując ranę policzka i małżowiny usznej, co naruszało czynności narządów ciała pokrzywdzonej na okres powyżej siedmiu dni.

W wyniku zadawanych przez podejrzanego uderzeń drugi z pokrzywdzonych doznał obrażeń ciała w postaci urazu głowy i stłuczenia klatki piersiowej, co skutkowało naruszeniem czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres poniżej siedmiu dni.

Kilka dni później podejrzany kierował wobec pokrzywdzonego mężczyzny groźby pobicia.

Sprawca został zatrzymany w dniu 10 kwietnia 2020 roku, a następnie – na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy decyzją Sądu Rejonowego w Ropczycach.

Ustalono, że sprawca był w przeszłości kilkukrotnie karany i odbywał karę pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy

Agnieszka Hopek- Curyło