Handlarz dopalaczami aresztowany

Kajdanki

      Prokuratura Rejonowa dla miast Rzeszów nadzoruje postępowanie w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia w postaci tzw. dopalaczy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 18 letniego Marcina A.

Jak ustalono w toku postępowania, 30 lipca 2018 roku Marcin A. zakupił za pośrednictwem swojej koleżanki od Marty L. środek odurzający. Po jego zażyciu został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

W wyniku podjętych działań ustalono dane osoby sprzedającej tzw. dopalacze i została ona niezwłocznie zatrzymana. Podczas przeprowadzonego przeszukania ujawniono w jej mieszkaniu znaczne ilości substancji odurzających, które jak ustalono w wyniku badań okazały się  trującymi dopalaczami o nazwie „Alfa”.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 63 letniej Marty L.  areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Trwa oczekiwanie na wyniki sekcji zwłok zmarłego Marcina A., a ponadto trwają intensywne czynności mające na celu  ustalenie osób uczestniczących w dystrybucji trujących dopalaczy, sprzedawanych często jako popularne narkotyki.

Stale monitorowane są przez Policję wszelkie przypadki zatruć dopalaczami, w celu ujawniania osób wprowadzających je do obrotu.