Komunikat prasowy

Paragraf

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie utrwalenia za pomocą telefonu komórkowego wizerunku intymnych części ciała klientki jednego z rzeszowskich hipermarketów bez jej zgody i wiedzy, tj. o przestępstwo z art. 191 a § 1 kk.

Przedmiotowe zdarzenie miało miejsce w dniu 21 sierpnia 2020 r. około godz. 17 -tej, kiedy to małżeństwo – mieszkańcy Rzeszowa, dokonywali zakupów.

Gdy kobieta znajdowała się na jednym z działów sprzedaży podszedł do niej nieznany mężczyzna, a następnie przykucnął za nią i trzymanym w ręce telefonem komórkowym zaczął utrwalać intymne części jej ciała.

Z uwagi na interwencję męża ww., a także pracownika ochrony hipermarketu sprawca został zatrzymany, a na miejsce została wezwana Policja.

Mężczyzną okazał się być 35-letni funkcjonariusz jednego z rzeszowskich komisariatów Policji.

Od ww. zabezpieczono telefon komórkowy, a także inne nośniki danych, które ujawniono w jego miejscu zamieszkania.

Sprawca nie usłyszał jeszcze zarzutów albowiem w śledztwie podejmowane są czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zaistniałego zdarzenia, a także ustalenie czy podobne zachowanie sprawcy miało miejsce w przeszłości i nie wiązało się z pokrzywdzeniem innych osób w tym również poprzez rozpowszechnianie bezprawnie utrwalonych ich nagich wizerunków.

Przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Paweł Król