Komunikat prasowy

Kajdanki

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzone jest postępowanie przeciwko 34-letniemu Mateuszowi T. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 280 § 1 k.k. i art. 157 § 2 k.k. i art. 160 § 1 k.k. i art. 288 § 1 k.k, w zw. z art. 11 § 2 k.k, polegającego na usiłowaniu dokonania w dniu 28 września 2020 r., w Dębicy, na terenie jednego ze sklepów z alkoholami, kradzieży kilku butelek różnego rodzaju wyrobów alkoholowych o łącznej wartości 451,50 zł, po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności 21-letniej mieszkanki powiatu dębickiego, poprzez uderzenie jej szklaną butelką w głowę.

Mateusz T., po zatrzymaniu i ogłoszeniu zarzutów, przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w których potwierdził m.in. zamiar udania się do sklepu w celu dokonania kradzieży alkoholu na który nie posiadał pieniędzy oraz ustalone okoliczności zaistnienia zdarzenia.

Mateusz T. z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, w związku z grożącą mu surową karą oraz uzasadnioną obawą ucieczki lub ukrycia się oraz uzasadnioną obawą, iż w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne, po skierowaniu do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosku o zastosowanie wobec w/w środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, postanowieniem z dnia 30 września 2020 r. został aresztowany przez w/w Sąd na okres 2 miesięcy.

Mateuszowi T. za popełnienie zarzucanego mu czynu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawca był uprzednio karany.

Rzecznik Prasowy

Paweł Król