Komunikat prasowy

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko Bogdanowi B. oraz Tadeuszowi P. podejrzanym o popełnienie przestępstwa z art. 263 § 2 kk.

W/w osobom zostały postawione zarzuty w związku z podjętymi m.in. przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Wydział do walki z Cyberprzestępczością oraz Wydział Kryminalny w dniach 7 i 8 października 2020 r. przeszukaniami na terenie 16 województw pod około 100 adresami. W wyniku podjętych czynności zabezpieczono m.in. 3500 sztuk amunicji oraz 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej, z których część przystosowana była do oddania strzału z amunicji ostrej.

W sprawie zaplanowane są kolejne czynności procesowe w tym z udziałem innych osób, których charakter uzależniony jest od treści zasięgniętej opinii biegłego z zakresu badania broni i balistyki.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Za rzucane w/w podejrzanym przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W stosunku do podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Rzecznik Prasowy

Paweł Król