Komunikat prasowy dotyczący zdarzenia kolejowego w miejscowości Wierzawice

Tory kolejowe

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Leżajsku wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku wykonywał dzisiaj czynności na miejscu zdarzenia w miejscowości Wierzawice, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Toyota Auris z pociągiem pasażerskim PKP Intercity relacji Przemyśl – Warszawa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn nie zatrzymał się przed przejazdem i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, pomimo wydawanych przez ten pociąg dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych.

61 letni kierowca oraz pasażerka, jego 61 letnia żona zginęli na miejscu. Na około trzy godziny wstrzymano ruch kolejowy, zaś PKP Intercity zorganizowało dla pasażerów komunikację zastępczą. Zarówno maszynista, jak też nikt z pasażerów pociągu nie doznał obrażeń.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki i biegłego lekarza. Zwłoki kobiety i mężczyzny zabezpieczono w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski