Komunikat prasowy w sprawie licealisty, który wypadł z balkonu położonego na 10 piętrze

Budynek

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 25 maja 2018 r. w Rzeszowie spowodowania u 16-letniego chłopca w wyniku upadku z wysokości ciężkich obrażeń ciała w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 kk.

Jak wynika z poczynionych dotychczas ustaleń, uczeń jednego z liceów ogólnokształcących z Rzeszowa w dniu 25 maja 2018 r. spotkał się w licznym gronie znajomych w mieszkaniu jednego z nich, które znajdowało się na 10 piętrze budynku w dzielnicy Drabinianka. Kilkoro spośród nich zażywało w tym dniu dopalacze w postaci białego proszku i suszu roślinnego. Będąc prawdopodobnie pod wpływem wymienionych substancji, z nieustalonych dotychczas przyczyn 16-letni chłopiec wypadł z balkonu upadając na znajdujący się w pobliżu bloku nasyp. Pokrzywdzony przeżył i po niezwłocznym przewiezieniu do szpitala stwierdzono u niego ciężkie obrażenia ciała.

Na obecnym etapie trwają intensywne czynności śledcze zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia oraz ustalenia pochodzenia zażytych przez pokrzywdzonego środków.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski