Komunikat prasowy w sprawie wypadku drogowego na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie

Przejście dla pieszych

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo dotyczące zaistniałego w dniu 3 grudnia 2018 r. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej wypadku drogowego, w trakcie którego przechodzący przez przejście dla pieszych 27-letni mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy m-ki Volvo. Na skutek poniesionych obrażeń ciała pieszy zmarł na miejscu.

Wobec kierującego samochodem osobowym Jacka H. w dniu 5 grudnia 2018 r. wydano postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu z art. 177 § 2 kk, tj. nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W dniu 19 grudnia 2018 r. ogłoszono mu zarzut i przesłuchano na okoliczność jego treści. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W związku ze zdarzeniem postanowieniem prokuratora z dnia 6 grudnia 2018 roku zatrzymano kierowcy prawo jazdy.

Aktualnie w śledztwie wykonywane są dalsze czynności procesowe, mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

 

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy