Komunikat prasowy w sprawie wypadku na przejeździe kolejowym przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie

Tory kolejowe

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego do którego doszło w dniu 19 grudnia 2018 roku w Rzeszowie na przejeździe kolejowym znajdującym się na skrzyżowaniu ulicy Borowej z ulicą Warszawską to jest o czyn z art. 177 § 2 k.k.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przed godziną 15.00 kierujący samochodem osobowym marki VW Passat skręcając w lewo z ulicy Warszawskiej w ulicę Borową w Rzeszowie nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i wjechał na przejazd kolejowy, którym w tym czasie poruszał się autobus szynowy relacji Rzeszów – Stalowa Wola, co doprowadziło do zderzenia się obu pojazdów. Na skutek odniesionych obrażeń ciała, śmierć na miejscu poniósł 27-letni kierowca samochodu oraz 19 letnia pasażerka. Trzecia osoba podróżująca samochodem osobowym, 19 letnia pasażerka, została przewieziona do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała i w ich następstwie, w dniu 21 grudnia 2018 roku zmarła. Zarówno kierujący szynobusem, jak i pasażerowie tego pojazdu, nie doznali obrażeń ciała.

Aktualnie w śledztwie wykonywane są dalsze czynności procesowe, mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy