Komunikat prasowy w sprawie zatrzymania i tymczasowego aresztowania sprawcy kradzieży motocykla i motorowerów o wartości kolekcjonerskiej.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje dochodzenie przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym o przestępstwo z art. 278 § 1 kk i art. 279 § 1 kk.
W nocy z 14 na 15 stycznia 2019 r. na terenie powiatu leżajskiego doszło do kradzieży jednego motocykla i dwóch motorowerów o wartości kolekcjonerskiej oraz włamania do stojaka z butlami gazowymi. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku ustalili sprawców powyższych przestępstw, którymi okazali się m.in. 33 letni mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz 31 letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Działania organów ścigania doprowadziły również do odzyskania skradzionych motocykli.
Dwóch sprawców zostało zatrzymanych. Po ogłoszeniu zarzutów przyznali się do popełnienia zarzucanych czynów oraz złożyli wyjaśnienia.
W stosunku do 31 –latka na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Za zarzucane czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy