Oszustwa z wykorzystaniem portali internetowych zawierających ogłoszenia dot. najmu samochodów osobowych

Samochody

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze dotyczące doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 16,900 złotych za pośrednictwem sieci Internet.

W dniu 04 marca 2019 roku funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 29 letniego mieszkańca Łodzi podejrzewanego o dokonanie szeregu oszustw za pośrednictwem portali internetowych. Mężczyzna m.in. na serwisie ogłoszeniowym  OLX, podając się za inną osobę zawierał umowy najmu długoterminowego na samochody osobowe, a następnie przyjmował z tego tytułu pieniądze na rachunki bankowe, nie realizując zawartej umowy. W dniu 05 marca 2019 r. mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sam sposób trzech osób.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia. W dniu 7 marca 2019 r. na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości innych osób pokrzywdzonych w przedmiotowej sprawie, jak i odzyskania utraconych przez nich pieniędzy.

Sprawcy grozi kara pobawienia wolności do lat 8.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy