Podejrzani o kradzież rozbójniczą i paserkę

W dniu 21.04.2017 r. na terenie jednego z rzeszowskich sklepów sieci Biedronka, doszło do niecodziennego zdarzenia. Ustalony z personaliów 23- letni mieszkaniec Rzeszowa, znajdując się w stanie nietrzeźwości i odczuwając silną potrzebę spożywania alkoholu, zabrał z półki sklepowej butelkę wódki o poj. 0,5 l i wartości 28 zł. Następnie schował ją pod kurtkę i niepostrzeżenie przeszedł obok stanowisk kasowych. Przy wyjściu ze sklepu został zatrzymany przez pracownika ochrony. Pomiędzy mężczyznami doszło do przepychania. Sprawca kradzieży alkoholu, chcąc utrzymać się w jego posiadaniu, ugryzł przytrzymującego go pracownika ochrony w przedramię, po czym zbiegł wraz z oczekującym na niego pod sklepem, drugim ustalonym mężczyzną. Mężczyźni stosunkowo szybko zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli już napoczętą butelkę wódki.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła w tej sprawie śledztwo, w ramach którego sprawca kradzieży usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, który to czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jego koledze, 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, przedstawiono zarzut paserstwa – tj. jest przyjęcia mienia pochodzącego z przestępstwa, które zagrożone jest kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Obaj podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im występków. Prócz sankcji karnej, będą musieli jeszcze naprawić szkodę wyrządzoną w mieniu sklepu sieciowego.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz