Posiadanie narkotyków w celu wprowadzenia do obrotu

Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo p-ko 46-letniemu mieszkańcowi Dębicy – Jerzemu K„ któremu przedstawiono zarzut o to, że w dniu 4 lipca 2019 r. w Dębicy wbrew przepisom ustawy posiadał znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w ilości 156,5 g oraz środka odurzającego w postaci marihuany w ilości 61,00 g z zamiarem wprowadzenia do obrotu, przy czym czynu dopuścił się w warunkach recydywy, tj. o przestępstwo z art. 56 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani w związku z art. 64 § 1 kk.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy w dniu 4 lipca 2019 r. dokonali zatrzymania kierującego samochodem m-ki Volkswagen Jerzego K. oraz pasażera Tomasza M. Z  przeprowadzonych czynności wynikało, że  Jerzy K. w miejscach do których posiada dostęp  może ukrywać narkotyki. W toku dokonanych przeszukań pomieszczeń piwnicznych, do których podejrzany dysponował kluczami ujawniono znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany. W mieszkaniu oraz piwnicach użytkowanych przez Jerzego K. stwierdzono również inne substancje, którego mogły służyć jako wypełniacz amfetaminy w celu zwiększenia ilości do sprzedaży. Ponadto w toku prowadzonych czynności zabezpieczono dwie wagi, elektryczny młynek, na którym ujawniono obecność śladowych ilości sypkiej substancji koloru białego, a także dużą ilość woreczków z zamknięciem strunowym.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jerzy K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

W dniu 5 lipca 2019 r. prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Dębicy o zastosowanie wobec wymienionego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sąd podzielił argumentację prokuratora i tymczasowo aresztował Jerzego K. na okres 3 miesięcy.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy