Postępowanie w sprawie pożaru w Strzyżowie

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie nadzoruje postępowanie karne w sprawie narażenia w dniu 4 stycznia 2017 roku mieszkańców budynku przy ul. Sikorskiego w Strzyżowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak wynika z poczynionych ustaleń w dniu 4 stycznia 2017 roku ok. godz. 14:45 doszło do wybuchu pieca CO znajdującego się w kotłowni budynku mieszkalnego. Wybuch doprowadził do uszkodzenia pomieszczenia parteru poprzez wybicie szyb, pozrywanie drzwi i oderwanie boazerii. Ponadto w wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał właściciel domu, który został przewieziony do szpitala i poddany zabiegowi operacyjnemu. Pozostali mieszkańcy budynku nie doznali żadnych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. Oględziny przeprowadzili również pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Strzyżowie, którzy stwierdzili, iż dalsze użytkowanie budynku nie stwarza zagrożenia dla życia, a budynek nadaje się do zamieszkania, po przeprowadzeniu stosownego remontu.

Obecnie wykonywane są dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia co było bezpośrednią przyczyną wybuchu pieca.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz