Prokuratura ustala przyczyny pożaru zakładu oponiarskiego w Markowej

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje śledztwo w sprawie sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru zabudowań zakładu oponiarskiego „BAR-GUM” w dniu 31 maja 2017 roku w Markowej, woj. podkarpackiego zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, tj. o przest, z art. 163 §1 pkt 1 kk .

W godzinach wieczornych 31 maja 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Łańcucie powiadomiona została przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie o pożarze zabudowań zakładu oponiarskiego „BAR-GUM” w Markowej. Do dnia 1 czerwca 2017 roku prowadzone były działania gaśnicze z użyciem specjalistycznego sprzętu przez kilkadziesiąt jednostek Straży Pożarnej. Pożar nastąpił w pomieszczeniu służącym do malowania opon, po czym objął halę, w której składowane były opony oraz materiały do produkcji opon. W wyniku pożaru żadna z osób, w szczególności pracownicy zakładu, nie doznali obrażeń ciała.

Po zakończeniu akcji gaśniczej prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego sądowego z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa technicznego i chemiczno – ekologicznego. Prokuratura zleciła również zabezpieczenie dokumentacji technicznej dotyczącej obiektu zakładu oponiarskiego w Markowej, jak też maszyn służących do malowania opon.

Realizowane w toku śledztwa czynności dowodowe zmierzają do ustalenia przyczyny pożaru.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz