Przemyt marihuany

Marihuana

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi postępowanie w sprawie przemytu marihuany z Wielkiej Brytanii do Polski.
W dniu 27 lutego 2018 r. funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uzyskali informację, iż samolotem z Wielkiej Brytanii do portu Lotniczego w Jasionce podróżuje osoba mogąca przewozić środki odurzające.
W rejonie Portu Lotniczego w Jasionce dokonano zatrzymania mężczyzny w wieku 49 lat – obywatela Wielkiej Brytanii mieszkającego na terenie województwa podkarpackiego Ustalono, że mężczyzna prawdopodobnie przewiózł marihuanę po jej wcześniejszym połknięciu.  Został przetransportowany do szpitala, gdzie ujawniono u niego mały woreczek z marihuaną o wadze 1,3 grama.
Funkcjonariusze Policji niezwłocznie dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, gdzie również ujawniono marihuanę o wadze 4,02 grama.
Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia dwóch przestępstw przywozu marihuany oraz jej posiadania. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
Za posiadanie marihuany grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 , zaś za  przywóz marihuany ( przy przyjęciu wypadku mniejszej wagi) kara grzywny , ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Rzecznik Prasowy
Edyta Lenart