Przemyt znacznych ilość narkotyków z Holandii

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko czterem mieszkańcom Rzeszowa Markowi D. lat 25, Pawłowi K. lat 24, Dominice W. lat 25 i Kamili P. lat 23 podejrzanym o dokonanie przestępstwa polegającego na dokonaniu wewnątrzwspólnotowego nabycia w Holandii znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci 3MMC o łącznej wadze 2966 gram, a następnie dokonanie przywozu w/w substancji na teren Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 26 maja 2019 r. tj. o przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzani zostali zatrzymani w dniu 26 maja 2019 r. na autostradzie A4 MOP Dąbry przez funkcjonariuszy CBŚP Zarząd w Rzeszowie. Narkotyki ukryte były w zgrzanych foliowych woreczkach ukrytych w baku samochodu. Jeden ze sprawców posiadał w miejscu zamieszkania 97 sztuk woreczków strunowych, które prawdopodobnie służyć miały do wprowadzenia do obrotu przywiezionych substancji.

Podejrzany Marek D. nie przyznał się do zarzutu, Paweł K. częściowo się przyznał, a Dominika W. i Kamila P. przyznały się do zarzuconego im czynu.

Wobec podejrzanych Marka D. i Pawła K. Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora w dniu 31 maja 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, wobec Dominik W. i Kamili P zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Wymienionym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy