Rozbój w salonie gier w Pilźnie

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa w Dębicy w dniu 17 kwietnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Pilzna 27-letniemu Mariuszowi B., 26-letniemu Krystianowi C. i 19-letniemu Kamilowi P., którym zarzuca się dokonanie rozboju w dniu 9 października 2018 r. w Pilźnie, polegającym na tym, że wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności pracownicy punktu gier, poprzez przytrzymywanie i krępowanie jej rąk, zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 370 zł, a nadto przy użyciu oryginalnego klucza, w którego posiadanie weszli w sposób bezprawny, po otwarciu maszyny do gry z jej wnętrza dokonali zaboru w celu przywłaszczenia bliżej nieustalonej kwoty pieniędzy.

W dniu 9 października 2018 r., ok. godz. 6:05 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pilźnie zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w salonie gier w Pilźnie.

W toku postępowania przygotowawczego ustalono, iż ok. godz. 5:30 do salonu gier weszło dwóch mężczyzn ubranych w ciemne stroje, którzy na głowie mieli kaptury zasłaniające twarz. Mariusz B.  przytrzymał pokrzywdzoną za nagarstki, odebrał jej telefon komórkowy, a następnie  zażądał pieniędzy, które zostały mu wydane w kwocie 370 złotych. Drugi z napastników Krystian C. dokonał otwarcia jednego z automatów do gry, a następnie z jego wnętrza pobrał nieustaloną kwotę pieniężną. Trzeci ze sprawców  Kamil P., który w tym czasie był zatrudniony w punkcie gier i ułatwił kompanom wejść w posiadanie oryginalnego klucza do maszyny do gry, czekał na nich w samochodzie, obawiając się, że może zostać rozpoznany.

Mariuszowi B., Krystianowi C. i Kamilowi P. prokurator przedstawił zarzut o czyn z art. 280 § 1 k.k.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym.

W dniu 11 października 2018 r. prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Pilźnie.

Za zarzucone przestępstwo oskarżonym grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Krystian C. był karany za uszkodzenie mienia, prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego, naruszenie zakazu sądowego, udzielanie innym osobom, w tym małoletniemu marihuany oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopii innych niż włókniste.

Pozostali dwaj sprawcy nie był karani.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy