Śledztwa w sprawie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Toga

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi dwa śledztwa w sprawie wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 16 listopada 2017r. około godziny 15:30 na drodze powiatowej nr 1511 relacji Rakszawa –  Brzóza Stadnicka. Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, iż 34-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego jechała pojazdem marki VW Golf od strony Rakszawy. W pewnej chwili zza pojazdu jadącego z przeciwnego kierunku przed samochód VW Golf wbiegła 6-letnia dziewczynka i wówczas doszło do jej potrącenia. Dziecko w stanie ciężkim przewiezione zostało do rzeszowskiego szpitala, gdzie w następstwie doznanych obrażeń zmarło.
Badanie urządzeniem kontrolno – pomiarowym przeprowadzone wobec kierującej pojazdem VW Golf wykazało, iż była ona trzeźwa w chwili wypadku.

Ponadto w dniu 3 grudnia 2017r. doszło do wypadku drogowego w Budach Łańcuckich. 19-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego jechał samochodem osobowym marki Peugeot 407, drogą wojewódzką nr 1275 R, w kierunku miejscowości Białobrzeg. Nagle zauważył leżącego na jezdni mężczyznę. Podjęte przez kierującego manewry obronne hamowania oraz ominięcia okazały się nieskuteczne i doszło do najechania na leżącego. Pomimo podjętej reanimacji przez świadków zdarzenia, a następnie zespół karetki Pogotowia Ratunkowego nie zdołano uratować życia 47 – letniemu mężczyźnie. Jak ustalono, młody kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu obu zdarzeń prokurator przeprowadził oględziny celem zabezpieczenia śladów i dowodów niezbędnych do rekonstrukcji wypadku. W toku prowadzonych śledztw będą szczegółowo wyjaśniane okoliczności tych tragicznych wypadków.

 

 Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz