Śledztwo w sprawie pożaru budynku mieszkalnego

Pożar

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo w sprawie pożaru budynku mieszkalnego w Wysokiej, w następstwie którego śmierć poniósł mężczyzna w wieku 75 lat, tj. o przest. z art. 163 § 2 kk. Do zdarzenia doszło w nocy z 25/26 grudnia 2019 roku około godziny 01:40. Pożar budynku zauważyli sąsiedzi, którzy wezwali służby ratunkowe.

Zwłoki mężczyzny ujawnione zostały w jednym z pomieszczeń budynku, podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości. Z uwagi na trwającą akcję gaśniczą, prokurator prowadzący czynności, podjął decyzję o odstąpieniu od oględzin miejsca zdarzenia w nocy 26 grudnia 2019 roku. W dniu 26 grudnia 2019 roku w porze dziennej prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa w celu ustalenia przyczyny pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej lodówki, co doprowadziło do powstania i rozprzestrzenienia się ognia na drewnianą konstrukcję domu.

Ofiarą pożaru był mężczyzna samotnie mieszkający w budynku w Wysokiej.

Zwłoki zabezpieczono w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji. W prowadzanym śledztwie szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tego tragicznego zdarzenia .

Prokurator Rejonowy

Marek Jękot