Śledztwo w sprawie wypadku przy pracy w wyniku, którego śmierć poniósł pracownik

Toga

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku przy pracy w dniu 13 grudnia 2017 roku na terenie Łańcuckiego Zakładu Komunalnego w Łańcucie przy ulicy Traugutta, w wyniku którego w następstwie doznanych obrażeń ciała śmierć poniósł 54 – letni pracownik w/w Zakładu.

Ustalono, że pracownik Zakładu Komunalnego w Łańcucie w dniu 13 grudnia 2017 roku wykonywał prace naprawcze przy ramieniu załadunkowym, w które wyposażony był samochód ciężarowy marki Scania służący do przewozu kontenerów. Podczas pracy ramię załadunkowe uległo złożeniu, co spowodowało przygniecenie pracownika podstawą haka. Pokrzywdzony w następstwie doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia. Ustalono i przesłuchano świadków zdarzenia. Pojazd zabezpieczony został do dalszych badań. Następnie Prokuratura powołała biegłego sądowego ds. Wypadków Drogowych i Eksploatacji Pojazdów w celu dokonania oględzin samochodu ciężarowego marki Scania z nadbudową hakową i wydania opinii dotyczącej stanu technicznego w/w pojazdu. W oględzinach pojazdu uczestniczyli również inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego oraz inspektor Państwowej Inspekcji Pracy.

W toku śledztwa szczegółowo będą wyjaśniane okoliczności tragicznego wypadku.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz