Śmierć dwóch osób w następstwie pożaru

Pożar

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi czynności w sprawie pożaru niezamieszkałego budynku przy ulicy Cetnarskiego w Łańcucie, w następstwie którego śmierć poniosły dwie osoby, tj. o przestępstwo z art. 155 kk. Do zdarzenia doszło w dniu 19 marca 2019 roku około godziny 21.00.

Zwłoki dwóch osób ujawnione zostały w jednym z pomieszczeń budynku, podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości. Z uwagi na trwającą akcję gaśniczą oraz zagrożenie zawalenia się budynku, prokurator prowadzący czynności, podjął decyzję o odstąpieniu od oględzin miejsca zdarzenia w dniu 19 marca 2019 roku. W dniu 20 marca 2019 roku prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa w celu ustalenia przyczyny pożaru.

Zwłoki zabezpieczono w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji. Realizowane są również czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości ofiar pożaru.

W prowadzanym śledztwie szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy