Sprawca oszustw metodą „na wnuczka” zatrzymany

Banknoty

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przeciwko Krzysztofowi H., który staną pod zarzutami oszustwa metodą „na wnuczka”.

Jak ustalono Krzysztof H. w dniu 20 października 2016r. w Stalowej Woli oszukał 70- letnią pokrzywdzoną na kwotę 49.000 zł, a ponadto w dniu 21 października 2016r. usiłował oszukać tą samą metodą również 70 – letnią pokrzywdzoną w Rzeszowie. Podejrzany zgłosił się do niej po odbiór przesyłki zawierającej pieniądze w kwocie 52.000 zł. Dzięki szybkiej reakcji członków rodziny pokrzywdzonej do przestępstwa nie doszło. Oni także pomogli organom ścigania w ustaleniu tożsamości sprawcy, co doprowadziło do zatrzymania Krzysztofa H. w dniu 22 października 2016r. przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Krzysztof H. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 5.000 zł.

Jak ustalono Krzysztof H. działał wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi dotąd osobami. Obecnie trwają dalsze czynności mające na celu ustalenie pozostałych sprawców.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do lat 8.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz