Sprawca usiłowania zabójstwa zatrzymany

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie śledztwo przeciwko Wiesławowi M., lat 72, podejrzanemu o usiłowanie dokonania zabójstwa swojej żony oraz spowodowanie u niej obrażeń ciała.

Do zdarzenia będącego przedmiotem sprawy doszło w dniu 26 lutego 2020 r. około godziny 13:00 na posesji przy ul. Sędziszowskiej w Rzeszowie zamieszkiwanej przez starsze małżeństwo. W trakcie prac porządkowych przed domem mąż zaatakował swoją żonę trzymanym w ręce metalowym łomem uderzając nim w jej głowę oraz prawą rękę, którą ta zasłaniała się przed ciosami. Kobiecie udało się wyswobodzić i uciec z posesji dzięki reakcji sąsiadki, która widząc zdarzenie zaczęła krzyczeć. Sprawca pozostał na miejscu, gdzie został zatrzymany przez Policję.  Pokrzywdzona w wyniku zdarzenia doznała licznych ran głowy i ręki prawej, a bezpośrednio po zdarzeniu została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

W związku z powyższym prokurator w dniu 28 lutego 2020 r. przedstawił Wiesławowi M. zarzut popełnienia zbrodni polegającej na usiłowaniu zabójstwa żony i spowodowaniu u niej obrażeń ciała mających charakter średnich w rozumieniu kodeksu karnego, tj. czynu z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Podejrzany przesłuchany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Wobec podejrzanego skierowano w dniu 28 lutego 2020 r. do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który będzie rozpoznawany jeszcze w dniu dzisiejszym.

Podejrzanemu za zarzucane przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.

W chwili obecnej w sprawie trwają intensywne czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy.

Agnieszka Hopek-Curyło
Rzecznik Prasowy