Sprawca usiłowania zabójstwa zatrzymany

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przeciwko mężczyźnie, który podejrzany jest o usiłowanie dokonania zabójstwa mieszkanki Rzeszowa.

Do zdarzenia doszło w dniu 29.09.2016 r. w godzinach rannych w rejonie ulicy Kochanowskiego w Rzeszowie. Zarówno napastnik jak i pokrzywdzona znali się wcześniej, ale pokrzywdzona uważała tę znajomość obecnie za zakończoną. Sprawca najprawdopodobniej nie mogąc pogodzić się z takim stanem rzeczy, zaatakował pokrzywdzoną na ulicy, gdy ta odprowadzała dziecko do szkoły. Zadał jej uderzenie nożem w szyję oraz usiłował zadać następne w tę samą okolicę ciała. Zamierzonego celu nie osiągnął, bowiem pokrzywdzonej udało się wyrwać z rąk napastnika i zaalarmować przechodniów.  Sprawca zbiegł porzucając w pobliżu miejsca zdarzenia nóż, którym zadał pokrzywdzonej cios. Obrażenia jakich doznała pokrzywdzona nie zagrażają obecnie jej życiu.

Sprawca był w przeszłości karany za dokonanie zabójstwa swojej znajomej, przy czym zbrodni tej dokonał w okolicznościach zbliżonych do obecnie popełnionego przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji jeszcze tego samego dnia, a następnie w dniu 30.09.2016r. doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie wykonano z jego udziałem czynności procesowe. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

W dniu dzisiejszym prokurator skieruje do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz