Sprawca uszkodzenia wiat przystanków autobusowych zatrzymany

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze dotyczące uszkodzenia w nocy z 3/4 stycznia 2017 r. w Rzeszowie ogrzewanej wiaty przystanku autobusowego przy ul. Lisa-Kuli oraz wiaty przystanku autobusowego przy ul. Hetmańskiej. W wyniku popełnienia powyższych przestępstw, doszło do spowodowania strat w łącznej wysokości 60.615 zł na szkodę Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

W związku z tymi zdarzeniami, dniu 10 stycznia 2017 r. funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania 29-letniego Damiana P. Do ustalenia osoby sprawcy przestępstw przyczynił się zabezpieczony w sprawie zapis z monitoringu.

W dniu 11 stycznia 2017 r. Prokurator przedstawił Damianowi P. zarzuty popełniania przestępstw zniszczenia mienia, przyjmując z uwagi na ich okoliczności, iż miały one charakter występków chuligańskich. Taka kwalifikacja prawna czynów stanowi okoliczność obostrzającą wymiar kary orzekanej przez sąd. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył na ich okoliczność swoje wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa zniszczenia mienia, podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono, Damian P. był także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie do odbycia kary pozbawienia wolności, orzeczonej w innej sprawie.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz