Sprawca wypadku w Chmielniku ustalony, trwają jego poszukiwania

Wypadek-auto

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 6 listopada 2016 r. ok. godz. 4:00 w miejscowości Chmielnik. Z przeprowadzonych na miejscu ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Daewoo Matiz, jadący od Słociny w kierunku Chmielnika, na łuku drogi zjechał na prawą stronę do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia śmierć poniósł znajdujący się w samochodzie 22 – letni mężczyzna. Ustalono także, iż samochód jest własnością 22 – letniego mieszkańca Błażowej Górnej, którego policjanci zastali nietrzeźwego rano w domu rodzinnym.

Od dnia zdarzenia prokurator wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili intensywne czynności procesowe i pozaprocesowe w celu ustalenia, kto kierował samochodem w chwili wypadku. Uzyskane dowody pozwoliły na przyjęcie, iż zmarły mężczyzna wraz z właścicielem samochodu przebywał w lokalu na terenie Rzeszowa, gdzie obaj spożywali alkohol. Następnie około godz. 3:00 razem opuścili lokal i samochodem marki Daewoo Matiz udali się w kierunku swego miejsca zamieszkania. Na łuku drogi w Chmielniku kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Ustalono, iż przez cały ten czas kierującym samochodem był jego właściciel Adrian S.

W związku z powyższym wobec 22 – letniego Adriana S. zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutów naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości skutkującego śmiercią pasażera pojazdu, a następnie ucieczki z miejsca zdarzenia tj. przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości tj. przestępstwa z art. 178 a § 1 kk.

Gdy policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego celem jego zatrzymania okazało się, że nie przebywa w domu, a jego miejsce pobytu w chwili obecnej nie jest znane. Policja prowadzi intensywne czynności w celu zatrzymania podejrzanego. W przypadku nie zatrzymania go zostanie skierowany do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do listu gończego, a następnie zarządzone poszukiwanie podejrzanego Adriana S. listem gończym.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 9 miesięcy do lat 12.

Ewa Romankiewicz
Rzecznik Prasowy