Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tragicznego wypadku w Kosinie

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje czynności w sprawie wypadku drogowego jaki miał miejsce w dniu 19 czerwca 2017r. w Kosinie w wyniku, którego śmierć poniosła 24 – letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło około godziny 20.00 na drodze krajowej nr 94. Ustalono, że 34 – letni kierowca pojazdu m-ki Audi jadąc w stronę Przeworska nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jadący z naprzeciwka kierowca Opla, chcąc uniknąć czołowego zderzenia skręcił pojazdem w stronę prawego pobocza. Pomimo podjętego manewru doszło do zderzenia pojazdów. Samochód m-ki Opel po uderzeniu w lewą tylną cześć, obrócił się i przemieścił do rowu. Pojazd m-ki Audi zjechał natomiast z drogi, po czym przemieszczał się kilkaset metrów poboczem, a następnie przez pole uprawne, gdzie zatrzymał się po przewróceniu. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła pasażerka Audi. Kierujący tym pojazdem mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

Na miejscu wypadku prokurator przeprowadził oględziny celem zabezpieczenia śladów i dowodów koniecznych do rekonstrukcji zdarzenia.

W toku śledztwa szczegółowo będą wyjaśniane okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz