Trzy miesiące aresztu dla obywateli Niemiec za przemyt półtora kilograma haszyszu

Aresztowanie

W dniu 17 lutego 2017r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwójki obywateli Niemiec podejrzanych o przemyt narkotyków.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w dniu 15 lutego 2017r. Był to efekt wielotygodniowej pracy funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jak ustalono 37 – letnia kobieta weszła na terenie Niemiec w posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci  haszyszu o łącznej wadze  1491 grama brutto oraz nieznacznej ilości amfetaminy, które to środki  wbrew przepisom prawa przywiozła na teren Rzeczpospolitej Polskiej, wspólnie i w porozumieniu z 76 – letnim mężczyzną.

W dniu 16 lutego 2017r. prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty. Kobieta przyznała się częściowo do zarzucanego jej czynu, natomiast mężczyzna nie przyznał się i wyjaśnił, że co prawda miał świadomość, że podejrzana ma przy sobie haszysz, ale nie wiedział w jakich ilościach.

Czyn zarzucany podejrzanym zagrożony jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz