Trzy miesiące aresztu dla sprawcy usiłowania rozboju w Leżajsku

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo przeciwko 22 – letniemu mieszkańcowi powiatu leżajskiego, który w dniu 30 października 2017r., w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Leżajska, trzymając w ręce nóż zażądał od kasjerki wydania mu pieniędzy z kasy fiskalnej sklepu. Ekspedientce udało się uciec na jego zaplecze, zaś mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Na podstawie zeznań pracownicy oraz zapisów z monitoringu ustalono rysopis sprawcy. Dalsze działania operacyjne funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku doprowadziły do jego zatrzymania, jeszcze w tym samym dniu.

Jednocześnie ustalono, że w dniu zajścia napastnik był uprzednio w sklepie, gdzie chciał zapłacić za zakupy kartą kredytową, jednakże nie zdołał tego uczynić z uwagi na odmowę przyjęcia transakcji przez bank. Po zatrzymaniu podejrzanego o usiłowanie rozboju, porównano numer karty widniejący na druku odmowy zapłaty zabezpieczonym w sklepie, z numerem karty ujawnionej przy napastniku. Powyższe numery były zgodne, co stanowiło dodatkowy dowód pozwalający na identyfikacje sprawcy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Leżajsku, Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz