Tymczasowe aresztowanie dla sprawcy napaści na kobiety

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 24 letniemu mieszkańcowi Rzeszowa podejrzanemu o spowodowanie w dniach 08.05.2019r. oraz 13.05.2019r. obrażeń ciała u czterech kobiet na terenie parku przy ul. Puławskiego w Rzeszowie.

Jak ustalono w dniu 08.05.2019r mężczyzna zaatakował bez powodu przebywającą na terenie parku przy ul. Pułaskiego kobietę, uderzając ją w tył głowy i powodując obrażenia ciała. W tym samym dniu podejrzany dopuścił się napadu na następną kobietę, zadając jej uderzenie pięścią w okolice policzka i powodując u niej także obrażenia ciała.  Kolejnych ataków na przebywające w  parku przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie kobiety odnotowano w dniu 13 maja 2019 roku. Jedną z pokrzywdzonych popchnął i złapał za ramię naruszając czynności narządu jej ciała, zaś czwartą ofiarę swojego zachowania pchnął nożem w okolice łokcia, powodując obrażenia ciała.

Funkcjonariusze Policji z Komisariatu Rzeszów  Śródmieście w dniu 14.05.2019r. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tych czynów.

Mając na uwadze sposób działania sprawcy i okoliczności zdarzenia w dniu 16.05.2019r.  Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

W dniu 16.05.2019r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zarzucony czyn jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy