Tymczasowe aresztowanie wobec dwóch sprawców rozboju

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko dwóm podejrzanym o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalono 7 sierpnia 2018r. w nocy, około godziny pierwszej, 40 –letni mężczyzna wracając ze sklepu został zaczepiony przez dwóch mieszkańców Rzeszowa, którzy zażądali od niego wydania reklamówki z zakupami. Gdy pokrzywdzony odmówił jeden z nich próbował wyszarpać mu reklamówkę.  Gdy się opierał sprawcy zaczęli kopać go i uderzać po rękach butelką, a następnie grozili mu rozbitą butelką – tzw. „tulipanem”.

Obawiając się o swoje życie mężczyzna oddał napastnikom zakupy: pół bochenka chleba i 7 piw o wartości 15 złotych. Jeden z napastników groził mu również pobiciem, jeżeli sprawę zgłosi na policję. Obawiając się tych gróźb pokrzywdzony zawiadomił policjantów dopiero po kilkunastu godzinach.

W dniu 8 sierpnia 2018r. policjanci zatrzymali pierwszego z napastników. To 19-letni mieszkaniec Rzeszowa, którego pokrzywdzony znał. Kolejne zebrane informacje pozwoliły policjantom wytypować i zatrzymać drugiego podejrzewanego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego działania lub zaniechania. Podczas przesłuchania podejrzani częściowo przyznali się do winy. Grozi im kara od 3 do 15 lat  pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.

 

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski