Tymczasowe aresztowanie wobec sprawcy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje prowadzone przez KMP Rzeszów śledztwo  dotyczące zaistniałego w dniu 29 czerwca 2019 roku wypadku drogowego na ul. Krakowskiej w Rzeszowie skutkiem którego śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów pojazdu. 

Jak ustalono w dniu 29.06.2019 r. sprawca wypadku 20 letni Kacper I. będąc w stanie nietrzeźwości z orzeczonym prawomocnie zakazem prowadzenia pojazdów za uprzednią jazdę w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem marki Mercedes, uderzając w dźwiękoszczelny ekran przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. W pojeździe oprócz kierowcy podróżowało dwóch pasażerów. W wyniku wypadku jeden z pasażerów poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi z pasażerów jak i sam kierujący odnieśli obrażenia nie zagrażające ich życiu.

W dniu 01.07.2019 r. Kacprowi I. przedstawiono zarzuty o przestępstwo z art. 177 § 1 kk. w zb. z art. 177 § 2 kk. w zw. z art. 178 § 1 kk. w zw. z art. 11 § 2 kk. oraz o przestępstwo z art. 178a § 4 kk.

W dniu 2 lipca 2019 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski