Tymczasowy areszt dla Artura R. 35-Ietniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi R. mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego podejrzanemu o doprowadzenie przemocą 22- letniej mieszkanki Rzeszowa do obcowania płciowego.

Przedmiotowe zdarzenie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych na terenie Rzeszowa, kiedy to Artur R. pytając o drogę „zwabił” pokrzywdzoną do swojego samochodu. Wówczas to, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskich miejscowości gdzie, stosując przemoc fizyczną doprowadził ww. pokrzywdzoną do obcowania płciowego.

Gdy ww. opuściła pojazd, po przewiezieniu jej przez Artura R. z powrotem do Rzeszowa,  o powyższym zdarzeniu poinformowała organy ścigania.

W wyniku podjętych czynności w dniu 19 lipca 2020 r. Artur R. został zatrzymany a następnie ogłoszono mu zarzuty gwałtu i bezprawnego pozbawienia wolności.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur R. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

W dniu 20 lipca 2020 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane Arturowi R. czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy

Paweł Król