Tymczasowy areszt dla sprawcy napadów na banki

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo dotyczące napadów na banki, do jakich doszło w dniu 12 grudnia 2016 r. w placówce przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie oraz w dniu 19 grudnia 2016 r. w placówce przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Rzeszowie.

Podczas drugiego ze zdarzeń sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 24.050 zł. Jak ustalono, sprawcą obu przestępstw był Witold B. 46-letni mieszkaniec Rzeszowa. Tożsamość mężczyzny ustalono dzięki zarejestrowanym zapisom monitoringów z miejsc zdarzeń oraz ich okolic.

W dniu 16 stycznia 2017 r. doszło do zatrzymania mężczyzny, a w dniu 17 stycznia 2017 r. usłyszał on w tut. Prokuraturze dwa zarzuty dotyczące rozbojów. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył w sprawie wyjaśnienia w których wskazał, że motywacją jego działania były posiadane problemy finansowe, wynikające z udziału w grach hazardowych.

Na wniosek Prokuratury, w dniu 17 stycznia 2017 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Witolda B. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz