Ujawnienie i zabezpieczenie narkotyków ukrytych w przesyłce do odebrania w sklepie

Marihuana

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i ecstazy – tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 13 lutego 2019 roku funkcjonariusze KP Rzeszów – Śródmieście otrzymali z jednego ze sklepów w Śródmieściu informację o odebraniu przesyłki, adresowanej na ten sklep, zawierającej hermetycznie zapakowany susz roślinny. Na kopercie znajdowało się nazwisko nieznane pracownikom sklepu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji  zabezpieczyli susz, który po badaniu okazał się marihuaną. Podjęli również obserwację sklepu celem ustalenia odbiorcy przesyłki. W godzinach wieczornych w sklepie pojawił się mężczyzna, który chciał odebrać adresowaną na jego nazwisko przesyłkę. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Okazał się nim 27 – letni mieszkaniec Sanoka, zajmujący wynajmowane mieszkanie w centrum Rzeszowa. W toku przeszukania tego mieszkania funkcjonariusze ujawnili około 7 gramów marihuany oraz około 175 gramów substancji, która po badaniach okazała się substancją psychotropową – ecstazy. Ponadto zabezpieczono również namiot i osprzęt wykorzystywany zwykle przez osoby uprawiające konopie, woreczki strunowe, wagę elektroniczną i młynki.

W dniu 15 lutego 2019 roku zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie ogłoszono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii –  tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej. Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu, odmówił jednak składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zarzucony mężczyźnie czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Artur Grabowski
 Rzecznik Prasowy