Wymuszenie rozbójnicze na pracowniku salonu gier

Banknoty

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko 21 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Fabianowi B., podejrzanemu o dokonanie m.in. wymuszenia rozbójniczego w dniu 12 czerwca 2019 roku na osobie 24 – letniego pracownika salonu gier przy ulicy Popiełuszki w Rzeszowie.

Z dokonanych ustaleń wynika, że Fabian B. zażądał od pokrzywdzonego wydania mu wszystkich pieniędzy pod groźbą zamachu na jego życie, polegającą na sprowadzeniu kolegów i spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała, na skutek czego pokrzywdzony wydał sprawcy pieniądze stanowiące jego własność w kwocie 850 złotych.

Ponadto w toku czynności procesowych w miejscu zamieszkania Fabiana B. funkcjonariusze Policji ujawnili mefedron o łącznej wadze 10.015 gram.

W związku z powyższym Fabianowi B. w dniu 10 lipca 2019 roku przedstawiono zarzuty związane z wymuszeniem rozbójniczym i posiadaniem wbrew przepisom ustawy narkotyków w znacznej ilości.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw.  Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy