Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Ropczycach

Wypadek-auto

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 2 października 2016 r. w Czarnej Sędziszowskiej, w wyniku którego obrażeń ciała doznał kierujący samochodem Ford Maverick, 44 letni mieszkaniec Głogowa Małopolskiego, a po przewiezieniu do szpitala w Rzeszowie w tym samym dniu zmarł,  tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 października 2016 r. przed południem. Około godziny 10.30 w miejscowości Przedbórz, kierujący samochodem Ford Maverick, który miał być w tym dniu na grzybach, wyjeżdżając z pożarowej drogi leśnej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki VW Touran, który poruszał się po drodze z pierwszeństwem i doprowadził do kolizji. Uszkodzeniom uległy oba pojazdy niemniej kierujący Fordem niezwłocznie zaczął oddalać się swoim samochodem z miejsca kolizji jadąc drogą W987 w kierunku Czarnej Sędziszowskiej.

Z ustaleń śledztwa wynika, że około 5 minut później kierowca Forda z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i z impetem uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd marki Toyota Auris. W chwili uderzenia na drodze nie poruszały się żadne inne pojazdy. Zdarzenie obserwował jeden z grzybiarzy, który niezwłocznie powiadomił pogotowie. Przewiezionego do szpitala w Rzeszowie w stanie krytycznym kierowcy forda nie udało się jednak uratować. Tego samego dnia zmarł.

Przyczyny nietypowego wypadku wyjaśniane są w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Ropczycach.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz