Wyrok skazujący wobec Mateusza W. oskarżonego o usiłowanie i dokonanie gwałtów

Wyrok

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzorowała śledztwo przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi gminy Głogów Młp. – Mateuszowi W., podejrzanemu  o dokonanie przestępstwa zgwałcenia oraz usiłowania zgwałcenia dwóch młodych kobiet.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w lipcu 2016 r., przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie, kiedy to sprawca pod pretekstem prośby o udzielenie mu pomocy w związku z rzekomym urazem nogi, którego miał doznać upadając z roweru, zaciągną pokrzywdzoną w ustronne miejsce, gdzie usiłował ją zgwałcić. Z uwagi na postawę pokrzywdzonej, sprawca nie osiągnął zamierzonego celu. Następnie, w październiku 2016 r. w okolicy ul. Krogulskiego, Mateusz W. pod pozorem prośby o udzielnie mu pomocy w znalezieniu zgubionego telefonu, udał się z pokrzywdzoną w nieuczęszczane miejsce, gdzie następnie używając wobec niej przemocy oraz groźby pozbawienia życia odbył z nią stosunek seksualny. W sprawie Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

W dniu 13 września 2017 r. sąd wydał wyrok, w którym uznał Mateusza W. za winnego popełnienia zarzucanych mu przestępstw i skazał go na karę łączną 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok ten jest nieprawomocny. Oskarżony od dnia zatrzymania przebywa w Areszcie Śledczym.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz