Zarzuty dla podejrzanego o zabór, uszkodzenie i porzucenie samochodu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko Przemysławowi S. podejrzanemu o czyny z art. 289 § 2 kk i art. 178a § 4 kk.

W toku postępowania  ustalono, iż w dniu 27 marca 2017 r.  mieszkaniec Tyczyna   zawiadomił Policję o tym, iż będąc na terenie swojej firmy pozostawił należący do niego samochód marki Skoda Octavia z uruchomionym silnikiem i udał się na chwilę do biura. W tym czasie nieznana mu osoba wsiadła do samochodu i odjechała.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tyczynie ustalili, iż sprawcą kradzieży jest dobrze im znany Przemysław S., 35 – letni mieszkaniec Rzeszowa. W dalszej kolejności ustalono, że skradziony pojazd znajduje się na ul. Ogrodowej w Tyczynie, gdzie sprawca wjechał w uliczną latarnię. Po zatrzymaniu Przemysława S. okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Odmówił jednak poddania się badaniu alkomatem, w związku z czym została od niego pobrana krew do dalszych badań.

Powyższe pozwoliło na przedstawienie Przemysławowi S. zarzutu krótkotrwałego zaboru samochodu i porzucenia go w stanie uszkodzonym, którego to czynu dopuścił się działając w ramach recydywy. W/w ogłoszono także zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, przy czym Przemysław S. był już wcześniej skazany tożsame przestępstwo.

Przesłuchany w dniu 29 marca 2017 r. Przemysław S. przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienia, w których żałował swojego postępowania a następnie zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze na podst. art. 335 kpk.

Prokurator zastosował wobec Przemysława S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa 5 razy w tygodniu w Komisariacie Policji I w Rzeszowie połączony z zakazem opuszczania kraju i jednoczesnym zakazem wydania paszportu.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz