Zatrzymanie i dozór policyjny wobec posiadacza znacznej ilości środków odurzających

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko Kacprowi S. podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany – tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 16 stycznia 2019 roku na ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie zatrzymany został przez funkcjonariuszy Policji 20-letni mężczyzna – mieszkaniec Rzeszowa, który poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa uszkodzenia mienia.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze Policji ujawnili przy mężczyźnie ponad 68 gramów suszu roślinnego, który po badaniu testerem narkotykowym okazał się być marihuaną. Ujawniony susz roślinny został zabezpieczony, mężczyzna zaś zatrzymany. W dniu 18 stycznia 2019 roku został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie ogłoszono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, odmawiając przy tym złożenia wyjaśnień.

Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w spostaci dozoru Policji z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu w Komisariacie II Policji w Rzeszowie.

Zarzucony sprawcy czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy