Zatrzymanie i środki zapobiegawcze wobec posiadacza znacznej ilości narkotyków

Marihuana

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko Damianowi S. podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, mefedronu oraz tabletek MDMA/ekstazy – tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyzna został zatrzymany w dniu 17 czerwca 2019 roku w Rzeszowie w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Podczas przeszukania funkcjonariusze Policji ujawnili przy  nim zwiniętą kartkę papieru z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno – zielonego. Również w miejscu zamieszkania mężczyzny i w użytkowanych przez niego pomieszczeniach gospodarczych bloku, w którym mieszka ujawniono susz brunatno – zielony, substancję krystaliczną koloru jasno brązowego i tabletki z emblematami korony oraz dwie wagi elektroniczne i młynek.

Po przebadaniu ujawnionych substancji okazało się, że mężczyzna posiadał marihuanę w łącznej ilości 36,3 grama, mefedron w ilości 90 gramów i 23 tabletki MDMA/ekstazy.

W dniu 18 czerwca 2019 roku zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie ogłoszono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii –  tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu, odmówił jednak składania wyjaśnień.

Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w Komisariacie II Policji w Rzeszowie oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

Zarzucony mężczyźnie czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10.

Rzecznik Prasowy

Artur Grabowski