Zatrzymano parę podejrzaną o kradzieże z włamaniem do kościelnych skarbonek

Włamanie

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje postępowanie przeciwko Dorocie M. i Waldemarowi O. podejrzanym o dokonanie pięciu kradzieży z włamaniem.

W okresie od listopada 2017r. do stycznia 2018r., podejrzani włamywali się do skarbonek na intencje w Parafii Rzymsko – Katolickiej pod wezwaniem Świętej Trójcy w Leżajsku. Przestępcy, po wcześniejszym podważeniu i wyłamaniu zabezpieczeń, dokonali kradzieży pieniędzy w łącznej kwocie co najmniej 1400 zł. Działania śledczych doprowadziły do ustalenia, że sprawcami tych przestępstw jest para zamieszkująca w województwie małopolskim. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku ustalili miejsce pobytu podejrzanych, a następnie dokonali ich zatrzymania.

Jak ustalono w toku postępowania, Waldemar O. był od dłuższego czasu poszukiwany przez Policję, w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbywać karę pozbawienia wolności.

W stosunku do Doroty M. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz